Degustační set "EXCLUSIVE SEVEN" - RUM ZÁMOŘSKÝ

„EXCLUSIVE SEVEN“ je mimořádně krásná a pestrá paleta senzoricky i kvalitativně nejatraktivních prémium a super prémium rumů (7 x 2cl). Během poutavého výkladu sommeliera při ní ochutnáte následující skvosty:


A.H. RIISE NAVY 70cl 40 nebo 55%

Ručně mísený Dánský Navy až dvacet let zrající blend z Panenských Ostrovů v Karibiku. Vůně i chuť je výrazně sladce kořenitá s fragrancemi pomeranče, hřebíčku, skořice a lesního medu. Má sametově jemný a hřejivý závěr. Svojí přitažlivou elegancí dokáže snadno nadchnout i ty, kdož sladké rumy nevyhledávají.EL DORADO 12 Y  70cl  40%

Rozhodně jeden z nejvyhledávanějších rumů na světě s podmanivou hebkou chutí, plným elegantním aroma a velmi příznivou cenou. Demara Distillers je společnost, která vyrábí rum El Dorado přes 300 let. Dvanáctka zraje v 45-ti galonovém dubovém sudu v ideálních klimatických podmínkách na severním pobřeží Jižní Ameriky. Oceněn zlatem na Caribbean Rum Taste Test nejméně sedmkrát během deseti let. Současně mnohonásobný IWSC Gold Medal Winner - Best in Class.


ZAFRA 21 Year Old Master Reserve Rum 70cl  40%

Pojmenováno po španělském termínu žní cukrové třtiny. Tento skvělý Panamský rum je výsledkem práce dřívějšího „maestro ronero“ pro Havana Club, Francisca „Dona Pancha“ Fernandeze, světově proslulého mastera blendera, který tento rum vytvořil z nejlepších pečlivě vybraných rumových reserv celé Panamy. Plné, bohaté a mírně vanilkové aroma. Chuť je sametová, perfektně vyvážená, medově-ovocná s dotekem sladkého exotického koření. Zakončení je dlouhé, mírně tabákové, kakaové, ořechové, s lehkým nádechem cedru.


Ron Zacapa Centenario XO Rum Solera Gran Reserva Especial  40% nebo Ron Zacapa EDITION LIMITADA 45%

Limitovaná edice od Loreny Vasquez, jež je vyráběna z těch nejpečlivěji vybíraných rumů, který je destilován z fermentovaného čistého panenského sirupu. Zrání Solera v nadmořské výšce 2.333 metrů v sudech po Bourbonu a Sherry PX. Zcelování dva roky v sudech po Cognacu. Výsledkem je perfektní rovnováha vůní, chuti a celosvětové uznání. V Super-Premium kategorii na International Rum Festival mnohonásobné zlaté i platinové ocenění…


Plantation XO Barbados 20th Anniversary 70cl  40%

Krásná ukázka nejlepších rumů z Barbadosu. Velice jemná máslová, plná chuť tropického ovoce, sladkého koření kokosu a citrusových plodů, sladký až medový závěr. Směs velice starých, kvalitních rumů zrající v sudech po Bourbonu. Dozrává ve Francii v regionu Charentes další 2 roky v sudech po cognacu. 94 bodů z The Beverage Tasting Institue in Chicago a Gold ze San Francisco World Spirit competition 2011.


ABUELO 12Y  70cl  40%   

Umění předávané od r. 1908 z generace na generaci u rodiny Varela. Elegantní, plný, lehce kouřově nasládlý opulentní rum z Panamy vyzrávaná v bourbounových sudech z bílého dubu, což mu dodává extra bohatý charakter. Harmonický, viskosní, persistentní, lehoulince nasládlý s kokosovým závěrem. Zasloužené ocenění i široké uznání a respekt.


PRESIDENTE 23Y 70cl  40%

Presidente je třiadvacetiletý hedvábný, lehký, elegantní rum, sladšího typu, který zrál v sudech po bourbonu sytémem solera. Před lahvováním dozrává na francouzských sudech. Barva je tmavě mahagonová. Bouquet je lehounký nesoucí postupně vůně vzácného dřeva jmenovitě santalu a cedru, vanilkového krému, medu, třninového cukru a rozinek. Chutná tak, jak voní. Na patře je dokonale uhlazený, viskosní, olejnatý, plný, táhlý, komplexní ...