Degustační set "COGNAC - ABSOLUTE TOP 5"

 je absolutní pětice nejpřitažlivějších a nejstarších cognaců (5 x 2cl) pro nejnáročnější:


Jean Fillioux Rèserve Familiale 70cl 40%

Mnohonásobně oceněná legenda, mistrovský kousek ze staje Fillioux (dep. 1880). One man show, patřící mezi top 40 nejúžasnějších nápojů světa – podle F. Paul Pacult Spirit Journal. Jeho kolačový, hutně ovocitý, rozinkový, dřevem, kořením, tabákem a medem prosycený, překvapivě živý (na svůj věk), širokospetrální, delikátní a lahodný charakter je etalonem genia Pascala Filliouxe.


DROUET X.O.  70cl 40%

Bohatý, tělnatý, dlouhým zráním úžasně vyhlazený Cognac z vinic Grande Champagne. Rancio, oříšky, citrusy, kávový dezert, sladké koření, muškátový oříšek, cedrové dřevo ... Mimořádně koncentrovany, opulentní charakter. Zasloužených 97/100 v San Franciscu.


BACHE GABRIELSEN Hors d Age 50Y 70cl 40%

Starobylá jantarovost prosycená zlatem. Velmi přitažlivý buket a vybroušená chuť z něj právem činí mnohonásobného vítěze na mnoha nejprestižnějších světových soutěžích. Překvapivá lehkost a čerstvost i po padesáti letech! Jasmín, šafrán, medové plástve, santalové dřevo, lehounké fragrance tabáku... Komplexnost, persistence a hloubka požitku je skutečně mimořádná.


DROUET PARADIS DE FAMILLE  40Y 70cl 42%

Nejstarší klenot z Domaine Drouet (dep. 1848) destilovavý r. 1969. Elegantní, jemný a perfektně vyvážený. Temně mahagonová barva šatu. Krásný buket a vybroušená chuť, plně vyzrálé rancio, citrusy, zralé svěstky, santalové dřevo, fragrance tabáku ... Mimořádně uhlazený, vznešený a lahodný. Velký Cognac z Grande Champagne.


DELAMAIN Tres Veneráble 50Y 70cl 40%

Od Delamain nejdéle vyzrálý, respekt a uznání budící Cognac z Grande Champagne. Temně jantarová barva šatu. Bouquet starého dřeva, kůže, cedru a tabáku... Plně vyzrálé rancio. Komplexní, vznešený, úctyhodný „Un Grand Cognac pour connaisseurs“.